Facebook salonu groomerskiego

W dzisiejszych czasach strona Facebook dla salonu groomerskiego jest absolutną podstawą. Pozwala zebrać grupę klientów, którzy będą widzieć nasze wpisy, czyli poniekąd darmowe reklamy.

Facebook salonu groomerskiego

Obsługa firmowej strony salonu strzyżenia psów na portalu Facebooku jest bardzo intuicyjna. Kreator przeprowadza krok po kroku po rejestracji. Strona może być podłączona do prywatnego konta, w związku z czym aplikacje takie jak Messenger będą kompatybilne ze stroną.

Pozycjonowanie Facebooka salonu groomerskiego

Podstawową rolą Facebooka jest dotarcie do klientów. Oprócz tego Facebook działa także jako wyszukiwarka, podobnie jak Google, a jednocześnie pomaga pozycjonować naszą pinezkę na mapie Google czy stronę internetową salonu. Dlatego też warto podać adres strony www w zakładce “Informacje” na portalu Facebook oraz odnośnik do fanpage na Facebooku w pinezce na mapach Google, tak aby te witryny nawzajem się do siebie odnosiły i pozycjonowały. 

Przy pozycjonowaniu salonu groomerskiego ważna jest również nazwa firmy. Nie bez powodu grono firm nazywa się Sklep Spożywczy “U Nowaka” czy Sklep spożywczy “U Kowalskiego”. Sklep spożywczy to słowo kluczowe. Jeżeli nazwiesz salon “Nowakowe cięcie” mało kto Cię znajdzie w internecie, lecz jeżeli dodasz słowa kluczowe, np. “Strzyżenie psów “Nowakowe cięcie””  to zwiększysz szanse, na odnalezienie Twojego salonu przez potencjalnego klienta.

Jak uzyskać darmowe reklamy

Założenie samego biznesowego fanpage’a jest bezpłatne. W biznesie groomerskim lepiej promować stronę często za małe kwoty, niż jednorazowo za większe. Lokalna reklama na pięć dni kosztuje 25 zł. Przy założeniu, że promujesz wpisy od poniedziałku do piątku, a miesiąc ma 4 tygodnie, to zapłacisz za całość 100 zł. Po dłuższym czasie okaże się, że nie będzie potrzebne dodatkowe promowanie wpisów, ponieważ osiągniesz wystarczającą liczbę użytkowników, którzy będą klikać guzik „like” i udostępniać posty i, najogólniej mówiąc, będą się one promować same.

Przy reklamowaniu wpisów powinniśmy je również udostępniać na lokalnych znaczących grupach ogłoszeniowych Facebook (typu Sprzedam, ogłaszam, zamienię), aby zwiększyć zasięg.

Co logiczne, jeżeli sprzedajemy konkretną markę produktów, to nie powinniśmy w reklamie pisać, o jaką dokładnie firmę chodzi. W ten sposób, zrobimy reklamę komuś innemu, albowiem klient zamówi dany produkt u dostawcy przez internet. Wyjątkiem jest promocja własnej marki produktów, jeżeli taką posiadasz. 

Nie należy też promować wpisów nie mających potencjału sprzedażowego. Jasne, raz na jakiś czas dodanie reklamy typu Wiosenne porządki – wolne terminy na strzyżenie psów ma sens, ale spamowanie takimi postami nie przyniesie efektu. Może nawet przynieść odwrotny skutek i zrazić klientów do firmy. 

Na początku nie dostrzeżesz zbyt dużego potencjału Facebooka, ponieważ wzrasta on z czasem. Na którymś etapie rozwoju Twojej firmy okaże się, że połowa klientów wzięła się właśnie z tego źródła. Powinno się stale zwiększać potencjał fanpage’a, aby przynosił on efekty. Umieszczaj regularnie posty, zdjęcia, filmy, proś klientów o pozostawienie opinii. Czas, który włożysz w fanpage na Facebooku, zwróci się z czasem w mniejszych kosztach marketingu. Warto.

Jeśli nie masz pomysłów, jakie posty pisać i jak prowadzić swoją kampanię reklamową salonu groomerskiego na Facebook, to skorzystaj z abonamentu Medium naszego serwisu. Poprowadzimy Cię za rękę i będziemy regularnie dostarczać treści, które możesz upowszechniać na zasadzie kopiuj-wklej.

Facebook salonu groomerskiego

Jedna myśl na “Facebook salonu groomerskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry