Pieniądze na otwarcie salonu groomerskiego

Skąd wziąć pieniądze na otwarcie lub rozwój już istniejącego salonu groomerskiego? Z tego artykułu dowiesz się o dotacjach na salon groomerski i pożyczkach, z których mogą skorzystać groomerzy.

pieniądze na salon groomerski

Dotacje na salon groomerski

Najbardziej popularną formą tego typu wsparcia są dotacje udzielane przez urzędy pracy. Osoba zarejestrowana jako bezrobotna może złożyć wniosek o przeważnie kilkanaście tysięcy złotych na otwarcie salonu groomerskiego. Należy spełnić kilka formalnych wymogów, na przykład nie można być karanym za przestępstwa gospodarcze, nie można prowadzić działalności gospodarczej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku i kilka innych, które najlepiej wyszukiwać na stronie internetowej pobliskiego urzędu pracy.

Jeśli spełniasz te warunki, musisz wypełnić wniosek, którego wzór znajdziesz w urzędzie. Nie każdy wniosek uzyska dofinansowanie. Zależy to głównie od dostępnych funduszy i widzimisię urzędników, którzy oceniają pomysł na biznes psiego fryzjera.

Istnieje szereg rozmaitych innych dotacji na salon groomerski, jak wsparcie dla osób starszych chcących rozwijać biznes lub aktywizacja kobiet. Zasady i dostępność rozmaitych dotacji zmienia się regularnie, dlatego najlepiej wyszukiwać aktualne dotacje w specjalnej wyszukiwarce. Poniżej filmik instruktażowy, jak z niej korzystać.

Instrukcja jak obsługiwać wyszukiwarkę dotacji

Pożyczki bankowe

Banki udzielają pożyczek początkującym przedsiębiorcom, choć robią to niechętnie, ze względu na duże ryzyko i bardziej skomplikowany proces kredytowy niż w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę. Realnie można liczyć jedynie na pożyczki zabezpieczone nieruchomościami lub gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jeśli masz nieobciążony hipotecznie dom lub inny lokal, możesz uzyskać pożyczkę pod jego zastaw. Jednak, jeśli nie będziesz spłacać kredytu, możesz stracić tę nieruchomość. Drugą opcją jest skorzystanie z programów wsparcia przedsiębiorców organizowanych przez BGK. Wówczas to Bank Gospodarstwa Krajowego gwarantuje innemu bankowi, że jeśli nie będziesz spłacać kredytu, on zrobi to za Ciebie. Twój dług jednak nie znika. BGK wciąż może dochodzić spłaty od Ciebie, jednak taki kredyt jest znacznie łatwiej uzyskać niż zwykłą pożyczkę na działalność gospodarczą. Formalności jest niestety więcej, ze względu na potrzebę zaangażowania BGK.

Jesteś na etacie i myślisz o rzuceniu pracy i założeniu własnego salonu groomerskiego? To najlepszy moment na wzięcie pożyczki, ponieważ banki patrzą na etatowców bardzo przychylnie. Ważne, aby uzyskać pożyczkę, zanim złoży się wypowiedzenie umowy o pracę.

Pożyczki od innych instytucji i osób prywatnych

Pożyczki dla przedsiębiorców udzielają również gminy w ramach projektu “Samorządowa Polska”. Robią to non-profit, więc płacone odsetki są symboliczne. O szczegóły najlepiej pytać w swojej gminie.

Osoby prywatne również mogą udzielać pożyczek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby znajomy lub przyjaciel pożyczył pieniądze i umówił się na wysokość raty lub ewentualne odsetki.

Pracownicy budżetówki jak urzędnicy, nauczyciele czy policjanci mogą korzystać z nieoprocentowanych pożyczek na przykład z kas zapomogowo-pożyczkowych. Być może dobrym interesem dla nich byłoby pożyczenie tych pieniędzy za darmo z kasy, a następnie udzielenie Tobie pożyczki na określony procent? Różnica w oprocentowaniu jest ich zyskiem.

Istnieją również tak zwani “Aniołowie biznesu”. Są to osoby prywatne, które oferują swoją gotówkę w zamian za udział w zyskach lub określone oprocentowanie. Warto poszukać ich w internecie.

Nigdy natomiast nie należy rozważać pożyczek od instytucji parabankowych, w których oprocentowanie RRSO przekracza 20%. Jest to nieopłacalne. Salon groomerski nigdy nie wygeneruje przychodów tak dużych, aby udało się taki kredyt spłacić.

Środki z innych źródeł

Żaden z powyższych pomysłów Ci nie odpowiada? Spróbuj rozejrzeć się wokół siebie. Może są rzeczy, które możesz sprzedać. Czy potrzebujesz tych wszystkich książek na półce? A może jakieś meble stoją praktycznie bezużyteczne? A co powiesz na sprzedaż swojego samochodu? Jeśli nie możesz obyć się bez auta, to może sprzedaj je i kup tańsze, a różnicę przeznacz na rozwój biznesu?

Pieniądze na otwarcie salonu groomerskiego

Jedna myśl na “Pieniądze na otwarcie salonu groomerskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry