Czy opłaca się otworzyć własny salon groomerski?

Kalkulacja kosztów własnego salonu groomerskiego

Zastanawiasz się nad otworzeniem własnego salonu groomerskiego? Zobacz, czy to się opłaci.

Większość groomerów otwiera własny salon z pasji do zwierząt, a nie do pieniędzy. Jednak jest to biznes jak każdy inny i musi generować zyski zamiast strat. Pisaliśmy już o tym, ile może zarobić groomer, a teraz czas na Twoją własną kalkulację. Poniższy kalkulator umożliwia szybkie przeliczenie opłacalności takiego przedsięwzięcia na podstawie obszaru, konkurencji i stawek cenowych. Wystarczy, że je rzetelnie uzupełnisz, a otrzymasz szacunkowy zysk netto, czyli już po opłaceniu podatku dochodowego.

Oczywiście nie jest to precyzyjne narzędzie naukowe, więc potraktuj wynik jako potencjalny zysk miesięczny, a nie gwarantowaną stopę zwrotu z inwestycji we własny salon groomerski. Jeśli po wprowadzeniu danych zobaczysz mało satysfakcjonującą kwotę, to spróbuj zwiększyć obszar działania salonu o pobliskie miasta lub wsie. Nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie, ponieważ większy obszar może oznaczać więcej konkurencji, ale warto spróbować pobawić się kalkulatorem, aby zobaczyć wyniki różnych wariantów strategii prowadzenia biznesu groomerskiego.

Wynik jest zadowalający i zastanawiasz się co dalej? Zobacz naszą ofertę pomocy w otworzeniu własnego salonu fryzjerskiego dla psów.

Wynik jest mało atrakcyjny? Daj znać w komentarzu. Być może będziemy w stanie go jakoś poprawić stosując inne podejście do biznesu.

Czy opłaca się otworzyć własny salon groomerski?

2 myśli na “Czy opłaca się otworzyć własny salon groomerski?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry