Cennik usług groomerskich

Cennik groomera jest niezwykle ważnym elementem w salonie. Świadomość, ile płaci się za daną usługę, daje klientowi poczucie bezpieczeństwa i uczciwości. To właśnie cennik pozwala na uniknięcie sytuacji, w której przy każdej wizycie bierze się od klienta inną kwotę za usługę. W skrajnych sytuacjach rozgoryczony klient może zrezygnować z usług danego salonu i poszukać innego. 

cennik groomer

Wykaz cen należy powiesić w miejscu widocznym na poziomie wzroku. Przejrzystość to cecha każdego dobrego cennika. Dobrym pomysłem jest wypisanie usług z jednej strony, a cen z drugiej. W sytuacji, w której liczba usług jest na tyle duża, że lista musiałaby być zbyt długa, można podzielić je na pakiety. Jest to dość popularne w salonach groomerskich. Wówczas lista z cenami powinna znajdować się najwyżej, a pod nią wykaz pakietów i zakres usług w każdym z nich.

W biznesie groomerskim często pojawia się problem związany z wysokością ceny za psa skołtunionego lub brudnego, który wymaga więcej pracy. Można rozważyć dwa rozwiązania. Pierwsze to uśrednienie cen – jeżeli za psa czystego bierze się 80 zł, a za brudnego 100 zł, to w obu wypadkach można brać zawsze 90 zł. Takie rozwiązanie sprawi, że klient nie poczuje się gorzej, gdy przyszedł z brudnym psem, jednocześnie pozostawiając satysfakcjonującą cenę dla groomera. Druga opcja to jasny komunikat w cenniku, że w wypadku psów brudnych lub skołtunionych groomer dolicza np. 20 zł do usługi. Rozwiązanie jest klarowne, jednak dajemy bezpośrednio do zrozumienia klientowi, że zaniedbał psa. Niestety w groomingu, tak jak wszędzie, obowiązuje zasada “klient nasz pan” i nawet jeżeli krytyka klienta jest zasłużona to zdecydowanie lepiej jej unikać. 

cennik groomer wykaz

Najmniej istotną rzeczą, ale wciąż ważną, jest estetyka cennika. Z jednej strony jest to taki element salonu, który pozwoli mu się wyróżnić na tle innych. Trzeba jednak uważać, ponieważ zbyt duże zdjęcie czy inny element ozdobny może przesłonić kwoty za usługi i pozbawić cennik przejrzystości. To ceny są w cenniku najważniejsze a nie ładna grafika. Warto zaprosić znajomych czy rodzinę przed wizytą klienta i zapytać czy rozumieją zasady rozliczeń. Taki test daje groomerowi pewność, że cennik został wykonany poprawnie.

W ramach pakietów startowych naszego serwisu każdy otrzymuje gotowy cennik spełniający powyższe kryteria do powieszenia w salonie lub zamieszczenia na stronie internetowej.

Cennik usług groomerskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry