Buty dla psów

Twórcy psiego obuwia od lat powtarzają: „Chciałbyś bez butów chodzić zimą po śniegu lub latem po asfalcie?”. Oczywiście nie, ale pytanie należałoby skierować do naszego psa. To prawda, że sól połączona ze śniegiem, tudzież nagrzany asfalt, może zranić psie opuszki, niemniej jednak istnieją lepsze sposoby od butów dla psów.

buty dla psa

Większość czworonogów ma problemy w poruszaniu się w butach, ponieważ są zrobione z gumy, która sprawia, że psy stawiają krzywo łapy. Po długotrwałym użytkowaniu może się to skończyć krzywdą dla zdrowia Twojego przyjaciela.

Poza tym psy wydzielają między opuszkami pot, który zapewnia im naturalne chłodzenie. Buty to blokują. Pot to również wizytówka. Czasem psiak próbuje zakopać niespodziankę, którą zostawił na trawie. To nie znaczy, że jest wyjątkowo kulturalny lub dobrze wychowany. Pies kopie, aby zostawić w tym miejscu jeszcze więcej swojego zapachu.

Argumentem zwolenników psich butów jest zabezpieczanie stóp. To prawda, że mróz może powodować pękanie opuszków, a jeżeli dostanie się tam sól, którą sypane są ulice i chodniki, psie łapy mogą poważnie się poranić. Na uniknięcie takiej sytuacji są dwa sposoby.

  1. Naturalny – przed spacerem należy wysmarować psie łapy olejem kokosowym nierafinowanym lub woskiem pszczelim, jeżeli mamy dostęp do tego produktu. Takie natłuszczenie łapek zapewni dodatkową ochronę.
  2. Chemiczny – możemy zastosować w czasie mrozów lub upałów specjalne kremy do psich łapek. 

W wypadku spaceru po chodniku posypanym solą warto przemyć łapy letnią wodą po spacerze. 

Żaden pies nie czuje się dobrze w butach i nikt nie powinien ich do tego zmuszać. Chcesz zabezpieczyć psie łapki? Wybierz naturalne preparaty, przemywaj letnią wodą opuszki upaprane solą lub po prostu jej unikaj, a latem staraj się chodzić z psem po trawniku, zamiast po asfalcie.

Buty dla psów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry